Sosyal Güvenlik Kurumu (Sgk) Borcu Yoktur Dilekçe Örneği

İhale (Ortak-Diğer) Hukuki ve Mali Dilekçe, Yazı, Sözleşme Örnekleri
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Borcu Yoktur Dilekçe Örneği
Özeti :

İhale tarihi itibarıyla, ihaleye katılan isteklilerin SGK ve vergi borçlarının olmaması gerekmektedir. Ancak, uyglamada 5000 TL'ye kadar vergi borçları ve yaklaşık 39.000 TL civarı da SGK borçları borç olarak kabul edilmemektedir.

  İhale ve mali konularda DANIŞMANLIK ve EĞİTİM talepleriniz için iletişime geçmek üzere lütfen TIKLAYINIZ

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Borcu Yoktur Dilekçe Örneği

İhalelere katılan firmaların SGK ve vergi borçlarının olmaması gerekmektedir. Buna yönelik olarak teklif mektuplarında firmalar taahhüt vermekte ve ihale üzerinde kalan firma da, bu durumda olmadığına yönelik belgeleri sözleşme imzalanacağı zaman idareye sunmaktadır.

Analizde SGK borcu yoktur dilekçe örneğine yer verilmekle birlikte, kişiler farklı şekillerde de bu dilekçeyi sunabilirler. Dilekçenin bir benzeri vergi borcu yoktur yazıları için de hazırlanabilir.

Kesinleşmiş SGK borcunun anlamı, hangi parasal tutara kadar limitin SGK borcu olarak kabul edilmediği ve ihalelere yönelik diğer konularla ilgili analizlerde arama yapabilirsiniz. Profesyonel destek için bizleri arayabilirsiniz.

 

T.C.

SOSYAL GÜVENLİK KURUMU

……………………………. Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü’ne

 

Firmamızın işyeri unvanı ve vergi numarası aşağıda verilmiştir. 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 10 uncu maddesi hükmü uyarınca …………………………. Tarihi itibarıyla Türkiye geneli borç sorgulamasında firmamıza ait kesinleşmiş SGK borcunun olup olmadığının tarafımıza bildirilmesi arz olunur.

 

İşyeri Unvanı:

Vergi Numarası: