En Son Yayımlanan 12.10.2016 Tarihli Kik Kararları ile İlgili Mahkeme Kararları Sitemize Yüklenmiştir. Bu Kararlarda Neler Bulacaksınız?

Hizmet Alımları 4734 Sayılı Kamu İhale Kanunu Genel
EN SON YAYIMLANAN 12.10.2016 TARİHLİ KİK KARARLARI İLE İLGİLİ MAHKEME KARARLARI SİTEMİZE YÜKLENMİŞTİR. BU KARARLARDA NELER BULACAKSINIZ?
Özeti :

  İhale ve mali konularda DANIŞMANLIK ve EĞİTİM talepleriniz için iletişime geçmek üzere lütfen TIKLAYINIZ

15 yılın değerlendirilmesinde İş denetleme belgesinde denetim yapılan imalatın yapıldığı yıl mı yoksa imalata ilişkin işin geçici kabulünün yapıldığı yıl mı esas alınması gerekmektedir?

Numune değerlendirmesinde tetkiklerin konusunun uzmanlarınca incelenmesi gerekirken idari personel tarafından değerlendirilmesi ihale mevzuatına göre uygun mudur?

Apostil Tasdik Şerhinin Yerine Getirilmesinde İdari Silsilenin Takip Edilmemesi Belgenin Geçersiz Olmasına Sebebiyet Verir mi?

Bitüm taşınılması işi için ihale dokümanında özel bir araç tanımı yapılması gerekli midir?

İş deneyimini tevsik amacıyla sunulan belgeler arasında SGK primlerinin ödendiğine dair belge sadece personel çalıştırılmasına dayalı ihalelerde mi sunulacaktır?

 

Bu ve Bunun gibi bir çok konuda KİK kararlarına ilişkin İdari yargıda alınan mahkeme ve Danıştay kararları sitemizde Kararlar bölümünde bulunmaktadır.

Anlık olarak takip edilen mahkeme kararları uzmanlarımızca özenle düzenlenerek sizlere sunulmaktadır.