28.09.2016 Tarihli En Son Yayımlanan Kik Kararları ile İlgili Mahkeme Kararları Sitemize Yüklenmiştir. Bu Kararlarda Neler Bulacaksınız?

Hizmet Alımları 4734 Sayılı Kamu İhale Kanunu Genel
28.09.2016 TARİHLİ EN SON YAYIMLANAN KİK KARARLARI İLE İLGİLİ MAHKEME KARARLARI SİTEMİZE YÜKLENMİŞTİR. BU KARARLARDA NELER BULACAKSINIZ?
Özeti :

28.09.2016 tarihli en son yayımlanan KİK kararları ile ilgili mahkeme kararları sitemize yüklenmiştir. Bu kararlarda neler bulacaksınız?

  İhale ve mali konularda DANIŞMANLIK ve EĞİTİM talepleriniz için iletişime geçmek üzere lütfen TIKLAYINIZ

Teknik Şartnamede Talep Edilen Yeterlilik Belgesini İhalede Sunmayan İstekli İçin Nasıl Bir Karar Alınması Gerekmektedir?

Yurtdışı Kaynaklı İş Deneyim Belgesinde Yabancı Ülkedeki Mevzuat Gereği Araya Yabancı Ülkenin Dışişleri Bakanlığı'nın Onayı Girdikten Sonra Türk Konsolosluğunca Tasdik İşlemi Gerçekleştirilmesi İşlemi Mevzuata Uygun Mudur?

Kendi Malı Olarak Sunulan ve Yeterlilik Kriterlerine Haiz Taşıt Aracının Trafikten Men Edilmesi Teklif Vermeye Engel Bir Aykırılık Mıdır?

İş Ortaklığınca İş Hacmini Gösteren Belgeler Ek Olarak Sunulan Konsolide Gelir Tablosuna Ek Faturalarında Sunulmasına Gerek Bulunmakta Mıdır?

29 Adet Ekipmandan 7 Adet Ekipmanın Kendi Malı Olmasının Zorunlu Kılındığı Bir İhale Rekabet İlkesi Açısından Uygun Mudur?

İhaleye Katılan ve İstekli Konumunda Bulunan Şirketin İtirazen Şikayet Başvurusunun Esasının İncelenmesi Gerekirken, Şirketin Hak Kaybına, Zarar Veya Zarara Uğrama İhtimalinin Bulunmadığı Gerekçesiyle Başvurusunun Ehliyet Yönünden Reddedilme İşlemi Hukuka Uygun Mudur?

 

Bu ve Bunun gibi bir çok konuda KİK kararlarına ilişkin İdari yargıda alınan mahkeme ve Danıştay kararları sitemizde Kararlar bölümünde bulunmaktadır.

Anlık olarak takip edilen mahkeme kararları uzmanlarımızca özenle düzenlenerek sizlere sunulmaktadır.