Araç Kiralama Bedeli Ödenmesi Aylık Mı Yoksa Kıst Mı, Şöför Alımı Da Pesonele Dayalı Hizmet Alımı Kapsamına Girip Girmediği
Araç kiramalarında her araç başına kasko bdelinin %2'yi geçemeyeceği,şöföre ödenen ücretin yürürlük tarihindeki brüt asgari ücretin %50'sini geçemeyeceği,aynı ihale ile ikisinin yapılacağı yada farklı şekilde alınabileceği bilinmektedir.
1) Araçlara ödenecek azami kasko bedeli olan %2 ödenirken ay içesinde resmi veya dini bayramlar yada mücbir sebeblerle araçlar kullanılmadığı durumlarda bu fiilen çalışılmayan günler için ödeme tam yapılacak mı yoksa kesinti yapılacak mıdır?
2) Şöför hizmetinin idareye haftada 45 saatten daha az çalışması durumunda da personele dayalı hizmet alımı olarak mı değerlendirilecektir?
3)Ayrıca,araç ve şöförün aynı firmadan alınması durumunda hakedişler ayrı mı düzenlenmesi,yoksa birleştirilmesi durumunda ne gibi sıkıntılar yaşanabilir?
İYİ ÇALIŞMALAR
Cevap : Araç Kiralama Bedeli Ödenmesi Aylık Mı Yoksa Kıst Mı, Şöför Alımı Da Pesonele Dayalı Hizmet Alımı Kapsamına Girip Girmediği
Mali Hakem Uzman Uzman Yanıtı
Bu alanı görebilmek için lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Site kullanım bedellerini inceleyin.
Tamamen ÜCRETSİZ üye olun, sonra yanlız bu soru cevaplarını,

Kredi kartıyla sadece 30 TL ödeyip, satın alarak görüntüleyebilirsiniz.